Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Nazwa użytkownika: Hasło:
Autor

Wątek: 8 kielichów (pucharów)

 (Przeczytany 1048 razy)

annas

  • Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 323
    • Zobacz profil
8 kielichów (pucharów)
« dnia: Czerwiec 27, 2013, 04:00:52 pm »

8 kielichów (pucharów)

odpowiednik astrologiczny: Saturn/Księzyc jako rozstanie z cięzkim sercem

8 kielichów jest w tarocie jedną z trzech kart odnowy. Oznacza rozstanie z cięzkim sercem. Pokazuje, że opuszczamy znane nam otoczenie, rozstajemy się z ludźmi., lub rzeczami na których nam zależy i udajemy się drogą ku niepewnej przyszłości. Odchodzimy z własnej woli. Szczególny ciezar tej karty leży w jej podwójnie obciążającym aspekcie- musimy zrezygnować z czegoś, co wiele dla nas znaczy i nie wiemy, dokąd prowadzi nasza droga.

W życiu zawodowym: karta pokazuje rozstanie z miejscem pracy. Rozstanie z czymś znanym łączy się z niepewnością tego co nas czeka jutro.

Na poziomie świadomości: oznacza okres głebokiego rozpoznania, w którym stanie się jasne, ze musimy zrezygnować z naszych upodobań, postaw życiowych i części bliskich nam poglądów. Oznacza przeżywanie procesu starzenia się i jest wyrazem doświadczania uczucia wielkiego uwolnienia się.

W związkach osobistych: pokazuje rozstaniez partnerem lub przyjaciółmi, którzy wiele znaczyli w naszym dotychczasowym zyciu . Oznacza rozwidlenie, na którym rozchodzą się nasze drogi. Karta ta zachęca do pożegnania się z wdzięcznością - jeśli to konieczne- odcięcia pępowiny, aby podązac dalej w wybranym przez siebie kierunku. Może zapowiadać rozstanie z wyobrażeniami o partnerstwie, zrozumienie, że książę czy księżniczka z bajki nie istnieją, że musimy pogodzić się z rzeczywistością, która pozornie nie daje nam żadnych wskazówek co do tego, jak możemy powołać do życia postacie o wymarzonych cechach.

Tekst z "tarot dla każdego", Hajo Banzhaf